אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים – כל מה שחשוב לדעת בנושא

May 02 2023Oded B

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור כרונית, שאמנם מופיעה בעיקר אצל תינוקות (כ-10% – 20%), אבל מחלה זו מופיעה גם אצל כ-7% מהאוכלוסייה המבוגרת ואוכלוסיית הנוער. אם אתם מתמודדים עם גירודים בגוף שאינם מרפים ממכם, זה הזמן לעשות CUT לגרד בגוף – המשיכו לקרוא.

אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים, היא מחלת עור כרונית-התקפית שעלולה לגרום למצוקה רבה ואי נוחות כאשר היא מתפרצת. בעוד כי התסמין הכי נפוץ הוא גירודים בגוף שאינם פוסקים ואפילו מחמירים כאשר האדם בא במגע עם חומרים שונים, המחלה גם כוללת תסמינים נוספים. בתוך כך, התסמינים של אטופיק דרמטיטיס יכולים לכלול את הבאים:

  1. עור גוף אדמומי אשר מגרד באופן בלתי פוסק.
  2. עור יבש וקשקשי, סדוק ומתקלף.
  3. אזורים מודלקים או מגורים.
  4. זיהומים, מה שנקרא גם אקזמה.

למה מתפתחת אטופיק דרמטיטיס ומה מחמיר אותה?

הרפואה המערבית עדיין לא לגמרי יודעת להגדיר את הסיבות למחלה זו, אך ישנן הנחות רווחות המבוססות על כך, שמחלת אטופיק דרמטיטיס עשויה להתפתח אצל אנשים עם רגישויות אלרגניות שונות. כאשר המחלה כבר פורצת, הגורמים הבאים יכולים להחמיר אותה:

  1. קרדית האבק וסביבה לא היגיינית.
  2. לחצים וסטרס נפשי.
  3. סוגי סבונים ותכשירי רחצה, כמו גם מוצרי ניקוי ומוצרי קוסמטיקה וטיפוח.
  4. הזעת יתר המלווה בהיגיינה נמוכה.

חשוב לציין, למרות שחושבים שמצב זה נגרם מגורמים גנטיים וסביבתיים כאחד, הסיבה המדויקת למחלה זו עדיין לא ידועה. לכן, הטיפולים מאוד משתנים בין מקרה למקרה, מה שמצריך תמיד חוות דעת רפואית.

כיצד מטפלים באטופיק דרמטיטיס?

ישנם סוגי טיפולים שונים אשר נועדו בעיקר להקל על התסמינים של אטופיק דרמטיטיס, ובכך לאפשר לאנשים לחיות את חייהם לצד המחלה. יש לציין, טיפול באטופיק דרמטיטיס לא נועד עבור הכחדת התופעה, שכן הרפואה עדיין לא מצאה טיפול המשפיע על המחלה באופן הזה.

יחד עם זאת שעדיין אין טיפול אשר מכחיד את המחלה, כן יש טיפולים ביולוגיים, מבוססי סטרואידים, צמחי מרפא, אנטי-היסטמינים, טיפולי מעכבי אנזים ועוד. כמו כן, חלק מהאנשים מעדיפים לפנות לטיפולים אלטרנטיביים, מה שלרוב מוביל אותם לדיקור סיני או פוטו-תרפיה.

היכן לעבור טיפול באטופיק דרמטיטיס?

ראשית, חשוב לציין כי קופות החולים כוללות בסל הבריאות את הטיפול באטופיק דרמטיטיס. עם זאת, אנשים רבים מעדיפים לפנות לקליניקות פרטיות כדי לקבל את הטיפול המתאים להם. כך או כך, ההמלצה תמיד היא לקבל ייעוץ רפואי לפני שנוקטים בכל צעד כזה או אחר.

אם אתם סובלים מגירודים יום וליל, חשוב להבין כי מחלת העור הזו עשויה גם להחמיר עד כדי אקזמה בעור, כאשר אינה מטופלת. רגע לפני שאתם מחליטים לחיות עם גירודים בגוף, צוות atopicom מזמין אתכם לקבל ייעוץ ללא התחייבות – צרו קשר היום כדי לשפר את איכות חייכם.

Share:

WellnessGarden-Voerde

הישארו מעודכנים