החלטנו להתגרש- מה עושים עכשיו?

June 30 2023doritr

לא קל לקבל את ההחלטה להתגרש. יחד עם זאת אם החלטתם להתגרש, חשוב מאוד לעשות את זה בצורה נכונה. בין אם אין לכם ילדים ובין אם מדובר על תהליך גירושים עם ילדים, אין ספק שלא כדאי להגיע למצב של מאבקים מכוערים ולא נעימים בבית המשפט, שבהם עורכי הדין שבחרתם מתכתשים זה עם זה בכדי להשיג עבורכם את המקסימום.

בסופו של דבר, בחרתם לחיות יחד פרק זמן כזה או אחר ואין ספק שכדאי מאוד שתכבדו אחד את השנייה ולהפך, גם כאשר אתם מחליטים לפרק את החבילה. האופציה הטובה ביותר לגירושין טובים כיום היא: חתימה על הסכם גירושים. חשוב שתדעו שגם אם יש מחלוקות ביניכם, עדיין ניתן להגיע להסכם המדובר באמצעות הליך גישור.

מה חשוב שתדעו אם החלטתם להתגרש?

אם החלטתם להתגרש, ישנם כמה דברים שחשוב שתדעו: ראשית כל, אם יש לכם ילדים, הרי שאתם חייבים לעשות את המקסימום בכדי למזער את הפגיעה בהם. לא קל לילדים לקבל את ההחלטה של הוריהם להיפרד, הדבר מטלטל את עולמם ועל כן, עליכם לקחת בחשבון את טובת הילדים שלכם בכל צעד שאתם עושים בהליך המדובר.

בהליך הגירושין עליכם להגיע להסכם אודות סוגיות שונות הנוגעות להליך המדובר לרבות: משמורת על הילדים, דמי מזונות, הסדרי ראייה, חלוקת רכוש ועוד. אתם יכולים להגיע להחלטות הללו באופן משותף ללא סיוע או לנהל דיונים על כל סוגיה בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, במידה ואינכם מסכימים על הסוגיות השונות. כמובן שדיונים מעין אלה עלולים לגרור אחריהם מאבקי כוח לא נעימים ועל כן, כדאי לנסות לעשות זאת בצורה טובה יותר.

תהליך גישור גירושין המתנהל על ידי עורך דין דיני משפחה שהוא גם מגשר, הוא ללא ספק הדרך הטובה ביותר שלכם לנהל את הגירושין אם אינכם מסכימים על הסוגיות השונות הנוגעות אליו. המגשר יסייע לכם להגיע להסכמות לאחר שיח עם שני הצדדים, מתן כלים שיכולים לסייע לקבל החלטות ולהתגמש לקראת הצד השני ועוד.

מדוע הליך גישור גירושין הוא הבחירה הטובה ביותר?

אין ספק כי הליך גישור גירושין מהווה את האופציה הטובה ביותר עבור זוג שהחליט להתגרש, אך אין ביניהם הסכמות. בין אם יש להם ילדים ובין אם אין להם ילדים, הרי שגישור מאפשר לסיים את הקשר בצורה מכבדת.

כאשר יש ילדים, הבחירה בגישור תאפשר לכם לנהל את הגירושים שלכם בצורה טובה וללא מאבקים, דבר שיאפשר לילדים להתמודד עם המצב בצורה טובה יותר.

מטרתו של הליך גישור היא להביא אתכם למצב שבו אתם חותמים על הסכם. ההסכם יהיה חתום על ידי עורך דין ויובא בפני בית המשפט בכדי לקבל תוקף. הסכם זה יחייב אתכם לנהוג על פיו ויאפשר לכם להתגרש בצורה רגועה וחכמה.

Share:

WellnessGarden-Voerde

הישארו מעודכנים